A Co Jeśli Mógłbyś przeżyć dachowanie lub wypadek Już Za 8 Dni? - z bhp

symulator wypadku drogowego lublin

Jak działa symulator dachowania

Symulator dachowania, jak łatwo się domyślić, jest specjalnym rodzajem urządzenia, które pozwala osobie na doświadczenie dachowania wewnątrz samochodu. Symulator dachowania jest specjalną konstrukcją, której działanie

A Co Jeśli Mógłbyś przeżyć dachowanie lub wypadek Już Za 8 Dni? - z bhp symulator wypadku drogowego lublin
polega na tym, że obudowa samochodu obraca się wokół własnej osi. Symulacja dachowania wygląda w taki sposób, że do wnętrza konstrukcji wpuszcza się określoną liczbę osób, w niektórych symulatorach są to dwie osoby, w innych można wpuścić nawet do pięciu osób. Część konstrukcji z pasażerami w środku zaczyna obracać się wokół własnej osi imitując dachowanie samochodu. Ponadto we wnętrzu samochodu mogą znajdować się różne drobne przedmioty, żeby jeszcze bardziej oddać realizm sytuacji, w której samochód znajduje się w odwróconej pozycji. Atrapa samochodu znajduje się na specjalnym stelażu, który umożliwia obracanie ruchomej części symulatora dachowania. Symulacja dachowania jest przeprowadzana w całkowicie bezpiecznych warunkach, pozwalając osobom będącym w środku symulatora na doświadczenie sytuacji dachowania samochodu.

Jak wygląda Safety Day

Safety Day jest wydarzeniem firmowym, na którym przeprowadzane są różne szkolenia z zakresu BHP, PPOŻ oraz bezpieczeństwa na drodze. Safety Day, czyli inaczej Dzień Bezpieczeństwa, jest wydarzeniem firmowym, którego zadaniem jest przedstawianie zasad związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w sposób ciekawy i interesujący. Dzień Bezpieczeństwa w firmie przypomina bardziej integracyjne wydarzenie dla pracowników, niż zwykłe prowadzenie kursu i tłumaczenie zasad związanych z utrzymywaniem bezpieczeństwa w miejscu pracy. Podczas organizacji takiego wydarzenia korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania czy symulator zderzeń. Takie wydarzenie firmowe, jakim jest Safety Day, pozwala pracownikom na zapoznanie się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w pracy oraz na drodze w sposób bardziej atrakcyjny, niż prowadzenie zwykłych zajęć w sali. Symulacja dachowania czy też symulacja wypadku drogowego pozwala uczestnikom wydarzenia doświadczyć sytuacji, które mogą wystąpić na drodze, a tym samym uświadamia pracowników o konieczności zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Czy warto skorzystać z symulatora zderzeń

Na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków samochodowych, spowodowanych z różnych przyczyn. Jedną z metod zwiększenia bezpieczeństwa na drogach jest edukowanie kierowców o możliwych skutkach nieprzemyślanych działań podczas prowadzenia samochodu. Urządzeniem, które pozwala na uświadomienie sobie powagi zderzenia czołowego z innym pojazdem lub przeszkodą, jest symulator zderzeń. Jest to fotel kierowcy znajdujący się na specjalnej pochylni, a jego zadaniem jest imitacja zderzenia czołowego przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Firma zajmująca się bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz na drodze oferuje wynajem symulatora zderzeń. Skorzystanie z takiego symulatora pozwala kierowcy na własnej skórze przekonać się o poważnych skutkach zderzenia czołowego. Uświadomienie sobie tego, z jak dużą siłą oddziałuje tego rodzaju wypadek przy niewielkiej prędkości, może skutkować zwiększoną ostrożnością podczas prowadzenia samochodu. Większość uczestników symulacji zderzenia jest zaskoczona, że prędkość w chwili zderzenia wynosiła zaledwie 15 km/h.

Główny cel alkogoogli

Zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem jest bardzo istotne, ponieważ co roku w wypadkach samochodowych spowodowanych nieumyślnym działaniem kierowców ginie wiele osób. Jedną z najważniejszych zasad dotyczących prowadzenia samochodu jest to, żeby absolutnie pod żadnym pozorem nie prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu. Istnieje spore grono kierowców, którzy niekoniecznie zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa prowadzenia samochodu po alkoholu. Z tego powodu istnieją specjalne urządzenia, takie jak alkogoogle, których nałożenie symuluje stan upojenia alkoholowego. Alkogoogle są używane po to, żeby uświadomić kierowców o tym, jaki wpływ ma alkohol na organizm i zmysły. Alkogoogle są jednym z narzędzi używanych w celach edukacyjnych kierowców wraz z takimi urządzeniami, jak symulator dachowania czy symulator zderzeń. Alkogoogle pozwalają na uświadomienie wielu kierowców oraz pracowników o tym, jakie zagrożenia może nieść za sobą prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.