b tragedii podczas wykonywania robót fizycznych lub innej, jakiejkolwiek pracy. Szkolenia z reguły obejmują zagadnienia takie jak pierwsza pomoc, oznaczenia ewakuacyjne, oznaczenia na produktach, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia, przeszkolenie przeciwpożarowe (ppoż) i inne. Przeprowadzają je ratownicy medyczni, strażacy lub inne uprawnione do tego celu osoby. Po odbyciu szkolenia uczestnicy są w stanie przeprowadzić działania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawnie przeprowadzić ewakuację na przykład w razie wystąpienia pożaru, rozpoznają oznaczenia i znają sposoby reagowania i wzywania pomocy.
Zapewnienie bezpieczeństwa w firmie, korporacji lub placówkach jest fundamentem do efektywnego rozwoju, ciągłej pracy bez przykrych wydarzeń i osiągania zamierzonych celów.
W dogodnym dla nas czasie siadamy
Szkolenia, jak twierdzą niektórzy, to w obecnej dobie jeden z bardziej popularnych sposobów na to, żeby podwyższyć swoje kwalifikacje czy też nabyć zupełnie nowych umiejętności. Zresztą, wiele osób już się o tym przekonało. Co więcej, niektórym udało się dzięki odpowiednim szkoleniom właśnie zaistnieć z powodzeniem w nowym obszarze zawodowym i tym samym poprawić swoją sytuację finansową. W obecnej dobie jakby mniej liczy się dyplom, a umiejętności. I to jest chyba klucz do tego, aby zaistnieć na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.
Szkolenia dzisiaj to nie problem, bo wiele z nich można odbyć online. W dogodnym dla nas czasie siadamy sobie przed ekranem komputera czy laptopem i w domowym zaciszu możemy uczyć się. Czegóż chcieć więcej?
Na rynku funkcjonuje sporo firm, które zajmują się organizowaniem różnego rodzaju szkoleń: szkolenia bhp, ppoż czy też pierwsza pomoc. Ale to nie wszystko. Oferty takich firm są bardzo szerokie, więc każdy, kto tylko potrzebuje pomocy w tym zakresie, ma realne szanse na to, żeby taką uzyskać.
Nie jest to prawidłowa postawa bowiem
Każda firma ma obowiązek wdrażania przepisów bhp (bezpieczeństwa i higieny pracy) oraz ppoż (ochrony przeciwpożarowej). Przepisy te regulują zachowanie bezpieczeństwa w pracy oraz reagowanie
w sytuacjach wypadków, pożarów czy klęsk żywiołowych.
Szkolenia BHP są obowiązkowe dla wszystkich pracowników. Wielu pracodawców traktuje je jednak po macoszemu, jako coś, co tylko zajmuje czas. Nie jest to prawidłowa postawa, bowiem znajomość przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy może uratować zdrowie, a nawet życie. Niezachowanie procedur bezpieczeństwa może skończyć się wypadkiem, a i w takiej sytuacji ważna jest znajomość przepisów, aby wiedzieć, jak postąpić w razie takiej nieprzyjemnej sytuacji losowej.
Mimo iż nikt z nas nie zakłada poważnych wypadków w miejscu pracy, mogą się one wydarzyć, stąd równie ważne jest przeszkolenie pracowników w zakresie pierwszej pomocy. Pierwsza pomoc, to postępowanie ratujące życie lub zdrowie, zanim pojawi się karetka z wykwalifikowanym personelem. Może ona uratować życie lub ułatwić powrót do zdrowia.
Inwestycja w szkolenia pracowników z zakresu BHP, ochrony przeciwpożarowej i pierwszej pomocy jest zatem inwestycją w bezpieczeństwo naszych pracowników.
Wiele słyszy się o sytuacjach w
Wiele słyszy się o sytuacjach, w których zawiodła ludzka sprawność, jasność umysłu czy wiedza. Wiele wypadków dałoby się uniknąć lub też zmniejszyć ich niekorzystne konsekwencje, gdyby świadkowie lub sami uczestnicy groźnych zdarzeń, wiedzieli jak postępować i wdrożyli te zasady w życie.
Nie bez powodu, pracownicy kładą coraz większy nacisk na sprawne przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej (PPOŻ) lub też zwykłe szkolenia BHP. Zdaje się, że nic nowego nie da się w nich wymyślić. Można jednak wpłynąć na formę przekazu, wyróżnienie najistotniejszych rzeczy i w pewnym sensie "odczarowanie" tego typu zajęć, które nierzadko są lekceważone. Jak pokazują realia- są niezwykle ważne i niezbędne w wielu sytuacjach. Nawet tych, które nie dotyczą nas bezpośrednio. Jako obserwator nietypowego zdarzenia, jesteśmy w stanie uratować komuś życie. Jest to jednak możliwe, jeśli nie są nam obce zasady, którymi kieruje się tzw. pierwsza pomoc.
Szkolenie jako zapobieganie niebezpieczeństwom? Z pewnością.