9 Największych Błędów Na Drodze Aby zobaczyć symulator dachowania, Które Szybko Zniszczą Twój Plan. - z bhp

symulatordachowania.info

Dlaczego warto organizować Safety Day

Firma zajmująca się sprawami związanymi z bezpieczeństwem w miejscu pracy często oferuje zorganizowanie tak zwanego Safety Day. Safety Day, inaczej Dzień Bezpieczeństwa, jest specjalnym wydarzeniem firmowym, którego celem

9 Największych Błędów Na Drodze Aby zobaczyć symulator dachowania, Które Szybko Zniszczą Twój Plan. - z bhp symulatordachowania.info
jest zapoznanie pracowników z odpowiednimi przepisami BHP, PPOŻ oraz uświadomienie o grożących niebezpieczeństwach, zarówno w miejscu pracy, jak i na drodze. Organizacja Safety Day z pewnością przyniesie wiele korzyści pracownikom i pracodawcy, ponieważ umożliwia w interesujący sposób zapoznanie uczestników wydarzenia z zasadami zachowania bezpieczeństwa. Podczas takiego wydarzenia firmowego korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania, symulator zderzeń oraz alkogoogle. Każde z tych urządzeń pozwala uczestnikom przekonać się na własnej skórze o możliwych skutkach niebezpiecznej jazdy samochodem. Safety Day jest organizowany przez odpowiednią firmę, która zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów od spraw związanych z bezpieczeństwem w miejscu pracy.


Co powoduje dachowanie samochodem

Dachowanie samochodu może być skutkiem wielu sytuacji występujących na drodze. Jest to dość niebezpieczny wypadek, w wyniku którego traci się kontrolę nad pojazdem w wyniku czego dochodzi do przewrócenia się samochodu na dach. Żeby przestrzec kierowców przed wykonywaniem gwałtownych manewrów na drodze, istnieje specjalne urządzenie zwane symulatorem dachowania. Głównymi przyczynami dachowania samochodu są gwałtowne ruchy kierownicą, niedostosowanie prędkości do rodzaju nawierzchni oraz wpadnięcie w poślizg z powodu oblodzonej powierzchni drogi. Przyczyn dachowania samochodu może być wiele i nie zawsze da się im zapobiec, jednak żeby zminimalizować ryzyko dachowania warto zachować wszelkie środki ostrożności. Najważniejsze jest stosowanie się do zasad ruchu drogowego, co obejmuje dostosowanie odpowiedniej prędkości do warunków oraz obowiązkowe zapięcie pasa, który podczas dachowania zapobiega niekontrolowanemu przemieszczaniu się ciała. Symulacja dachowania pozwala na doświadczenie tego zjawiska w bezpiecznych warunkach.


Z czego składa się symulator dachowania

Symulator dachowania, jak łatwo się domyślić, jest specjalnym rodzajem urządzenia, które pozwala osobie na doświadczenie dachowania wewnątrz samochodu. Symulator dachowania jest specjalną konstrukcją, której działanie polega na tym, że obudowa samochodu obraca się wokół własnej osi. Symulacja dachowania wygląda w taki sposób, że do wnętrza konstrukcji wpuszcza się określoną liczbę osób, w niektórych symulatorach są to dwie osoby, w innych można wpuścić nawet do pięciu osób. Część konstrukcji z pasażerami w środku zaczyna obracać się wokół własnej osi imitując dachowanie samochodu. Ponadto we wnętrzu samochodu mogą znajdować się różne drobne przedmioty, żeby jeszcze bardziej oddać realizm sytuacji, w której samochód znajduje się w odwróconej pozycji. Atrapa samochodu znajduje się na specjalnym stelażu, który umożliwia obracanie ruchomej części symulatora dachowania. Symulacja dachowania jest przeprowadzana w całkowicie bezpiecznych warunkach, pozwalając osobom będącym w środku symulatora na doświadczenie sytuacji dachowania samochodu.


Działanie alkogoogli

Firma zajmująca się bezpieczeństwem drogowym korzysta z różnych urządzeń mających na celu uświadomienie kierowców o niebezpieczeństwach. Urządzenia, które są wykorzystywane w lekcjach pokazowych, obejmują taki sprzęt, jak symulator dachowania, symulator zderzeń oraz alkogoogle. Alkogoogle pozwalają uświadomić kierowców o niebezpieczeństwie związanym z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Są różne rodzaje alkogoogli, które symulują stan upojenia alkoholowego, różnią się jednak od siebie zakresem symulacji promili we krwi. Po nałożeniu alkogoogli można wyraźnie zauważyć zmianę w postrzeganiu polegającą na zaburzeniu poczucia równowagi, spowolnieniu czasu reakcji czy też obniżeniu koncentracji. Na początku uczestnik zajęć prowadzonych na temat bezpieczeństwa drogowego jest proszony o wykonanie kilku zadań, a następnie o ich powtórzenie z nałożonymi alkogooglami. Alkogoogle pozwalają na doświadczenie tego, jak duży wpływ na organizm ma obecność alkoholu we krwi, co powinno uświadomić kierowcom jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem.



© 2019 http://z-bhp.ckpss.edu.pl/